Apie mus
Sveiki atvykę, malonu, kad apsilankėte. Trumpai apie peilius.

Peilis – universalus pjaunamas vienašmenis įrankis ir ginklas. Peilis susideda iš trumpos rankenos ir geležtės. Geležtė paprastai yra plieninė. Rankena medinė, metalinė, plastikinė, nuo senovės rankenos taip pat daromos iš rago ar kaulo.

Damasko plienas - taip vadinamas plienas, gaunamas iš daugiakartinio kalstymo plieninio metalo gabalo. Jis gaunamas pačiu primityviausiu atveju, kaip ir buvo daroma XVIII a. Japonijoje, metalo gabalas buvo kalstomas išilgai, sulenkiamas per pusę, tada vėl sulankstomas ir kalstomas - ir taip 30-40 kartų, kol užteks metalo - ir su kiekvienu sulenkimu jo likdavo vis mažiau ir mažiau. Gaudavosi metalas, kuriame buvo labai ploni sluoksniai turintys didelius ir mažus anglies rodiklius. Damasko kardai ir peiliai buvo legendinio aštrumo ir jėgos, ir buvo teigiama, kad damasko kardais galima buvo perkirsti žemesnės kokybes kardus ar netgi akmenį. 

linija
Peiliai išsiskiria tuo, jog kaikurie yra pagaminti iš nerūdijančio anglinio plieno o kaikurie iš kiečiausio damasko plieno. Rankenėles gaminu iš beržo žievės arba beržo ataugų. Tačiau jei klientas pageidauja, galima užsakyti vertingesnį medį ar kitą norimą medžiagą. Medį prisotinu sėmenų aliejumi ir bičių vašku. Dėl tokio apdirbimo peilio rankenėlė nepraleidžia vandens ir nepūva. Rankenos apsauga gaminama iš žalvario.

Atnaujinu senus peilius, pagalandu ir nupoliruoju.

linija

Projektas "Tvirtas peilis" nėra komercinės paskirties, tai labiau bandymas įkurti įmonę, kurioje gaminami aukštos kokybės peiliai.

Esu įgijęs mechaniko – inžinieriaus specialybę. Dirbu gerai apmokamą darbą ir užsidirbu pragyvenimui. Galbūt, sulaukęs pensinio amžiaus, pasišvęsiu savo hobiui – peilių gamybai. Tokio pobūdžio užsiėmimas labai pritraukia, sudomina ir prikausto dėmesį. Jau daugiau nei 30 metų domiuosi šia veikla. Per ilgą laikotarpį perskaičiau daug knygų ir straipsnių, surinkau nemažai informacijos, kurios dėka įgijau praktinės patirties peilių gamyboje. Dėl to, mano tikslas yra įkurti klubą (forumą), kuriame bendrautų tokie pat entuziastai kaip aš, bei kreiptusi del naujų peilių gamybos. Įkurtame klube bendraminčiai dalintųsi turima patirtimi ir reikštų savo nuomones apie peilius bei jų gamybą.

linija
Apmokėjimas ir siuntinių gabenimas.

Siuntinius gabename per DPD arba BIZPAK siuntimo tarnybą. Apmokėjimas vyksta internetu. Jei yra galimybė atvykti, apmokejimas gali būti grynais.

linija
2019 © “Tvirtas peilis“. Administravimas | Sprendimas: inweb.lt